GILFORD PLAT OWNER'S LIST

 

 

 

SECTION 1

L. Whipple

B. Gillett

SECTION 6

J. North

L. Barney

SECTION 11

Stateland

S. Benson

Edmund & Hall

L. H. Whitmarr

V. K. Wilkins

W. Sherwood

S. Downer

SECTION 16

Stateland

SECTION 2

Non Res.

SECTION 7

? ? ----nell

SECTION 12

J. H. Burns

R. Tuttle

A. J. Dale

Mrs. McAlpine

M. Hill

A. Hill

SECTION 17

Emma Ripley

W. H. Woodmaney

Non Res

E. Ripley

Edmund & Hall

Stateland

SECTION 3

A. C. Maxwell

Stateland

Non Res

SECTION 8

R. Potter

Edmund & Hall

SECTION 13

C. Martin

McIntyre

E. Battelle

B. Fost Wall

A. Hill

H. Harrington

T. Bishop

McCarthy Bros.

SECTION 18

Emma Ripley

Featherly

Edmund & Hall

Featherly

---ody

SECTION 4

A. C. Maxwell

J. W. Wattle

W. Johnson

SECTION 9

Stateland

B. Hall

Swamp

SECTION 14

Godkins Bros.

W. Chase

E. H. Lane

D. Prime

J. Schram

M. Phalan

E. Hudson

R. M. LaPree

R. Kaly

SECTION 19

C. Burch

E. Y. Johnson

R. P. M. R. R.

P. Honsinger

R. Potter

Stateland

SECTION 5

Jackson & Lansing

R.P.M. R.R.

R. M. Lapre---

SECTION 10

E. M. Fowler

Stateland

SECTION 15

Stateland

Edmund Hall

R. M. Lapree

F. Hudson

M. Cain

D. J. Cragg

L. L. Sylvester

SECTION 20

R. Hall

J. Hoyle

Non Res

E. Burton

State Swamp Land

Mrs. Haines

D. Cook

 

 

 

SECTION 21

Stateland

C. Clark

N. Hall

Hoffman

SECTION 26

C. Griswold

B. Griswold

Mrs. Bullock

N. Orr

? Dezelly

W. Wilcox

J. M. Crosby

A. Way

N. H. Reynolds

SECTION 31

School

R. Ward

I. Ward

Morgan & Hall

I. Schawpins

A. Hansinger

J. ??erts

? llins

Foster

SECTION 36

A. Miller

W. J. -------

J. D. Mays

P. Morse

A. Spencer

Mrs. P. Holbart

A. Hunes

SECTION 22

G. Letson

J. A. Hayes

J. Stater

J. Kaly

J. Russell

T. Murphy

J. Town

J. Hawley

SECTION 27

J. R. Borland

D. Cook

D. Cartwright

E. Johnson

A. Sup

Gilford P. O.

Hess

School

Bllen E. Parks

SECTION 32

T. Densmote

Morgan & Hall

J. Ward

I. Case

T. J. Chase

A. Bellen

S. Ward

B. Huston

McCarty

A. Hansinger

 

SECTION 23

R. Campbell

McIntyre

T. Campbell

P. French

S. S. French

Mrs. Haines

P. French

SECTION 28

B. Huston

J. Hannan

J. Burgess

A. C. Johnson

E. North

A. P. Howland

J. Burton

R. Ferrin

SECTION 33

T. North

D. Woodruff

Ward

R. ----chorp

H. Harrington

I. Corburn

J. Mepper

J. H. Findley

J. Findley

J. McCoy

 

SECTION 24

J. Whitner

L. W. Peter

I. Broad

F. French

Mrs. -------------

J. Binrland

McIntyre

J. R. Borland

P. Moore

Mrs. French

L. Loomis

Wm Jones

SECTION 29

Wm. Whipple

P. Z. Johnson

C. Sylvester

D. M. Cook

J. Dent

A. Murphy

W. Johnson

M. B. French

SECTION 34

W. Black

W. Parks

J. H. Findley

J. Schufelt

W. Dobson

Staward

N.H. Reynolds

S. Hill

Ste--- Reynolds

 

SECTION 25

J. L. Kint

J. Sherman

J. Spencer

Colfield

School

A. Rockafellow

J. E. Cragg

E. Payne

Mrs. Bulluck

SECTION 30

E. Shook

F. Gilbert

Lafrange

Laforge

 

SECTION 35

Wm. Warren

A. Hamilton

J. Dore

J. ----worth

M. ľover

- Kinson

J. Launt

N. Morse

J. Morse